Dzielenie pisemne bez reszty – liczba 3-cyfrowa przez 1-cyfrową [1], w pomocniczych kratkach

Przygotowałam nowe ćwiczenie dla dzieciaków, które są na etapie nauki dzielenia pisemnego. Będziemy tu dzielić liczbę trzycyfrową przez jednocyfrową, otrzymując wynik bez reszty. Czasem taka metoda jest znacznie łatwiejsza, niż dzielenie w pamięci. Szczególnie przy długich liczbach.

Tą serię kart pracy przygotuję korzystając z dużej czcionki oraz pomocniczych kratek, w które należy wpisywać cyfry. Jest ich dokładnie tyle, ile brakuje cyferek. Jest to ułatwienie, które ma pomóc dzieciom jeszcze na etapie nauki dzielenia pisemnego.

W pierwszym pliku PDF znajdziecie samo zadanie dla dzieci. Drugi plik jest bardziej przydatny dla rodziców i nauczycieli. Znajdziecie tam zadanie z dzielenia pisemnego, oraz rozwiązanie zadania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment