Dyktando graficzne kodowane strzałkami – kurczaczek – odkoduj obrazek

W ramach odpoczynku od testów i krzyżówek, przygotowałam dzieciom kolejne dyktando graficzne kodowane strzałkami. Dziś jest to kurczaczek. Mały pisklaczek, a jak ktoś się dobrze przypatrzy, to może i kurczaczek wielkanocny?

Odkoduj ukryty obrazek
dyktando graficzne do wydrukowania

Stronę z rozwiązaniem możecie wykorzystać do odwrotnego zadania – napisania kodu na podstawie rysunku. Pamiętam podobne zadania na lekcjach chemii, gdzie na podstawie wzoru strukturalnego cząsteczki mieliśmy napisać jej nazwę. Nie zawsze było to takie proste, jak by się mogło zdawać. Pisanie kodu potrafi przyprawić o zawrót głowy. I czasem zajmuje więcej czasu niż narysowanie samego rysunku.

Dyktanda graficzne strzałkowe to nieco łatwiejsza forma dyktand, które mogą wykonywać młodsze dzieci. Podobnie jak inne tego typu zadania, pozwalają szybciej opanować odczytywanie schematów. W tym dyktandzie każdy ruch symbolizuje jedna strzałka.

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – czytanie,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego rozwiązania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment