Dyktando graficzne kodowane strzałkami – czapka Mikołaja – odkoduj obrazek

Naszym dzieciakom niesamowicie spodobało się rysowanie według kodu strzałkowego. Szczególnie starszemu, dla którego to bułka z masełkiem 😉 Przygotowałam więc kolejną niespodziankę, korzystając z rzadkiej okazji, gdy oboje dzieci znalazło się w szkole. Nadal stawiamy na symbole typowo świąteczne, stąd na karcie pracy dla dzieci znajdziecie czapkę Mikołaja w postaci dyktanda graficznego zakodowanego strzałkami.

Dzisiejsze dyktando graficzne znajdziecie w dwóch formach. Jedno do wydruku na kolorowych kratkach, drugie w odcieniach szarości.

Odkoduj ukryty obrazek
dyktando graficzne do wydrukowania

Dyktanda graficzne strzałkowe to nieco łatwiejsza forma dyktand, które mogą wykonywać młodsze dzieci. Podobnie jak inne tego typu zadania, pozwalają szybciej opanować odczytywanie schematów. W tym dyktandzie każdy ruch symbolizuje jedna strzałka, nie ma też jeszcze ruchów ukośnych.

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – czytanie,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanej sikorki.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment