Dodawanie do 10 w ramkach 10 z dużą czcionką [6]

Szukając sposobu na wprowadzenie dzieci do nauki dodawania, możecie skorzystać z kart pracy wykorzystujących ramki 10. Jest to metoda polegająca na kolorowaniu i liczeniu kropek pojawiających się w działaniu matematycznym.

Zadanie dzieci polega na odczytaniu działania matematycznego, oraz pokolorowaniu odpowiedniej ilości kropek w ramce. Dla pierwszej liczby dzieci wybierają jeden kolor kredki lub mazaka, a dla drugiej liczby – drugi kolor. Po pokolorowaniu kropki można policzyć i w ten sposób odkryć wynik działania matematycznego.

Na tej stronie znajdziecie dwa pliki pdf do druku. Pierwszy plik jest przygotowany z myślą o uczniach, zawiera tylko zadanie do wykonania. Drugi plik zawiera zadanie oraz rozwiązanie zadania, zestaw bardziej przydatny dla nauczycieli i rodziców.

Ramki 10 – dodawanie do 10

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment