Dodawanie do 10 w ramkach 10 z dużą czcionką [4]

Wśród ćwiczeń wprowadzających do nauki dodawania znajdziecie kolejną propozycję wykorzystującą ramki 10. Kolorowanie kropek i proste liczenie pokolorowanych obiektów.

Zadanie dzieci polega na odczytaniu działania oraz pokolorowaniu odpowiedniej ilości kropek w ramce. Dla pierwszej liczby dzieci wybierają jeden kolor, a dla drugiej – kolejny. Następnie wystarczy policzyć pokolorowane kropki, aby uzyskać wynik.

Możecie skorzystać z jednej z dwóch wersji pliku pdf do wydrukowania. Pierwsza powstała z myślą o uczniach i zawiera tylko zadanie dla dzieci. Druga wersja jest przeznaczona dla nauczycieli i opiekunów, ponieważ zawiera zadanie, jak i odpowiedź do zadania.

Ramki 10 – dodawanie do 10

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment