Ćwiczenia grafomotoryczne – żółw morski

Dziś ćwiczenia grafomotoryczne w odsłonie morskiej. Specjalnie dla syna, który ostatnio przepada za wszelkimi stworzeniami wodnymi, zaczynając od rekinów, przez ryby piły, po manty. Myślę, że w tym wszystkim znajdzie się również miejsce dla żółwia.

Karta pracy zawiera kilka elementów, w których centrum znajduje się żółw morski do odwzorowania. Wokół żółwia kłębią się fale, które również potrzebują nieco koloru. Ich powtarzalny motyw to mniej konwencjonalna wersja szlaczków dla dzieci. Gdy rysowanie po śladzie zostanie już ukończone, proponuję rysunek pokolorować, zwracając uwagę na stworzenie rysunku płyt na skorupie żółwia.

Zapraszam do zabawy.

Ćwiczenia grafomotoryczne dla dzieci z motywem żółwia morskiego, Anna Kubczak
Autor: Anna Kubczak

Wydrukuj kartę pracy

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment