Ćwiczenia grafomotoryczne – zaczarowana szafa

Dziś zapraszam do szafy pełnej pomysłów. Mamy w niej fauny i niesamowite lwy, magiczną krainę lub wybór najnowszych dziewczęcych kreacji.

Oderwijmy się wraz z dziećmi od tradycyjnych szlaczków dla dzieci, rysowanych w równych linijkach. Są one ważne dla procesu nauki pisania liter, jednak zdolności grafomotoryczne można kształtować także korzystając z innych motywów.

Dzisiejsza karta praca ma nas wprowadzić w krainę fantazji, zatem po skończonym rysowaniu po śladzie proponuję zabawę w wymyślanie:
– Co znajdziemy w szufladzie?
– Co się chowa za drzwiami?

Tak na prawdę to nawet nie trzeba czekać do zakończenia rysowania. Fantazjowanie na temat zaczarowanej szafy może być świetnym sposobem na zmotywowanie dziecka, które nie do końca przepada za rysowaniem szlaczków – tak to określmy łagodnie.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment