Ćwiczenia grafomotoryczne – nietoperz

Do Halloween i naszych Dziadów pozostało już niewiele czasu. Tworząc odpowiedni nastrój wykorzystujemy różne symbole związane z tymi świętami do zabaw plastycznych i ćwiczeń grafomotorycznych. Klimatycznym przykładem mogą być nietoperze sylwetki do rysowania po śladzie.

Koniec października i początek listopada to najlepszy czas na rysowanie tematycznych motywów. Dynie, czarownice, czarne koty, straszne kapelusze, maski, pająki, no i oczywiście nietoperze. Gdy tylko dziecko wpadnie w nastrój nawet rysowanie po śladzie będzie przyjemne (jeśli oczywiście normalnie nie lubi tego zajęcia).

Proponuję zatem dziś szablony nietoperzy do ćwiczeń grafomotorycznych. Po ich narysowaniu, możecie dziecku zaproponować wycięcie szablonów i ozdobienie własnego pokoju, okna, czy choćby rodzinnego stołu.

Nietoperze jako ćwiczenia grafomotoryczne

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment