Ćwiczenia grafomotoryczne z małą sówką

Dziś pojawia się kolejna karta pracy do ćwiczeń grafomotorycznych. Jest to karta przeznaczona dla młodszych dzieci, ponieważ elementy nie są skomplikowane.

Poza tym sówka jest dla nas ważnym elementem, ze względu na Wrocław, gdzie pojawia się w najróżniejszych formach na ścianach budynków, ulicach, a nawet reklamach.

Rysowanie po śladzie takich motywów jak zwierzęta podoba się wielu dzieciom, dlatego ćwiczenia można potraktować jako swoistą zabawę dla dzieci. Jeśli jednak spodziewacie się, że dziecko samo weźmie się za rysowanie, możecie się srogo pomylić. My zazwyczaj spędzamy ten czas razem. Inaczej dzieciaki nie mają takiej motywacji, aby starać się dokładnie powtarzać kropkowane linie. Chwalenie dziecka za piękny szlaczek, a nawet za staranie się, to podstawa tej zabawy z dzieckiem.

Zatem nawet jeśli na karcie pojawi się tylko niewielki fragment linii narysowanej po śladzie, właśnie za ten fragment trzeba dziecko pochwalić. A jeśli gdzieś jest blisko:
- Zobacz. Tutaj było bardzo blisko. Następnym razem będzie jeszcze lepiej. - Bo jeśli dziecko raz się zniechęci, trudna sztuka prowadzić będzie do nauki pisania.

Ćwiczenia grafomotoryczne dla dzieci z motywem sówki, Anna Kubczak
Autor: Anna Kubczak

Wydrukuj kartę pracy

Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Anna Kubczak - Bystre Dziecko


Anna Kubczak
Mama pracująca w domu. Wrocławianka szukająca odpowiedniej drogi dla siebie i swoich bliskich.

Dyskusja

Zostaw odpowiedź