Ćwiczenia grafomotoryczne – gwiazdki

Dzisiejszym pomysłem na rysowanie po śladzie są gwiazdki. Pasują do każdego nocnego nieba, ale trzeba przyznać, że szczególnie kojarzą nam się z zimą i pierwszą gwiazdką.

To ćwiczenie grafomotoryczne można wykorzystać na kilka sposobów. Po pierwsze, rysowanie po śladzie gwiazdek. Można wykorzystać kolorowe kredki lub flamastry. Po drugie, powstały obrazem można pokolorować, korzystając z kredek, farb, czy choćby kleju i odrobiny brokatu. Po trzecie, po wycięciu, gwiazdki mogą posłużyć jako dekoracje pokoju dziecka, czy sali. W takim przypadku warto już na początku wydrukować gwiazdki na kartonie lub papierze technicznym.

Zapraszamy do zabawy w rysowanie po śladzie.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment