Ćwiczenia grafomotoryczne – folkowe kwiatki

Wiosenne dni w tym roku nas nie rozpieszczają. Jest zimno, wychodzić nie możemy ze względu na pandemię, więc przyrody i ciepła wyjątkowo nam brakuje. Będziemy zatem z dziećmi rysować. Dzisiejszy pomysł, to ćwiczenia grafomotoryczne z kwiatami w lekkiej stylizacji folklorystycznej.

Wszystkim nam dobrze zrobi odrobina odpoczynku od typowej nauki. Dlatego zamiast zwykłych szlaczków, pobawimy się w rysowanie po śladzie tematycznego obrazka. Ostatnio folkowe wzory zyskały znowu na popularności, a gdy człowiek z czymś się opatrzy, potrafi też zainspirować do własnej twórczości.

Rysowanie po śladzie

Tego typu ćwiczenia grafomotoryczne można wykorzystać na kilka sposobów. Jak niemal każdą naszą graficzną kartę pracy. Zaczynamy od rysowania po śladzie, aby uzyskać wyraźniejsze kontury rysunku. Na tym jednak nie musimy poprzestawać. Rysunek możemy pokolorować, a nawet wykorzystać go do przygotowania prezentowej laurki. Jeśli jednak chcecie się skupić na ćwiczeniach przygotowujących do pisania, nasze folkowe kwiatki możecie wykorzystywać wielokrotnie. Potrzebna tu będzie jednak solidna koszulka na dokumenty, bądź laminowanie, oraz pisaki suchościeralne.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment