Angielski dla dzieci – przydatne linki

Od jakiegoś czasu do naszej codzienności wprowadzamy język angielski. Tak przy okazji i mimo chodem. Przy śniadaniu, czy obiedzie. W czasie spaceru, czy zabawy.

Pewne tematy warto jednak uporządkować, a do tego przydadzą się jakieś materiały dydaktyczne. Jakieś flashcards – po naszemu fiszki, jakieś worksheets – karty pracy dla dzieci, kolorowanki – colouring pages, oraz piosenki i gry – te online jak i offline.

Tu będziemy zbierać linki do materiałów, które mi osobiście się podobają. W sieci jest ich tak wiele, że czasem trudno trafić na coś wartościowego, co rzeczywiście pomoże w nauce języka angielskiego.

Was osobiście też proszę o podsyłanie tych na prawdę wartych uwagi miejsc. Uprzedzam, że komentarzy nie traktuję jako miejsca na kryptoreklamę, i mogę usunąć linki do kiepskich miejsc.

Piosenki dla dzieci

New Treetops – Pod tym linkiem znajdziecie materiały do nauki na etapie wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Tak na prawdę, są to materiały do nauki z podręcznikami, lecz wśród nich znajdziecie na prawdę fajnie nagrane piosenki dla dzieci, które warto odsłuchać. Choćby ’Messy bedroom’ (Level 3).

Super Simple – tu znajdziecie przede wszystkim sporo fajnych piosenek dla najmłodszych, a nawet uczniów klas wczesnoszkolnych.

Pinkfong! Kids’ Songs & Stories – kolejny kanał na YouTube z ciekawymi piosenkami dla dzieci po angielsku. Mają też oficjalną stronę, na której znajdziecie między innymi apki do nauki, ale się jeszcze z nimi nie zapoznałam i nie potrafię ich ocenić.

ABCkidTV – kanał YouTube z piosenkami dla dzieci.

Fiszki i karty pracy do nauki angielskiego

szlifuj swój angielski – nasza rodzima produkcja. Baza słownictwa posegregowanego tematycznie z obrazkami i wymową do odsłuchania.

Kids Pages – sporo różnego rodzaju materiałów do wydrukowania. Fiszki angielskie, karty pracy, kolorowanki, a nawet bajki do czytania i gry (raczej nie do nauki).

MES English – też trochę materiałów do wydruku w różnorodnej tematyce.

Źródła płatne

twinkl – cała masa materiałów różnych w różnych językach. Od prezentacji multimedialnych, po karty pracy do wydruku.

Aplikacje

Learn English free for beginners: kids & adults – prosta i darmowa apka do nauki podstaw. Słówka podzielone tematycznie. Po każdym rozdziale można przejść do prostych testów, ale wymagają czytania. Nie przeszkadzało to jednak naszym dzieciom, gdy ja czytałam co jest napisane 😉 // Wersja z językiem amerykańskim ma lepszego lektora.

Fun Educational game for kids – gra do nauki nie tylko języka angielskiego. Wybieracie zakres interesujących Was słów, a zadaniem dziecka jest znajdywanie pośród obrazkowych kart wylosowanego przez grę słówka. Jest ono wyraźnie wymawiane, oraz dodatkowo pokazane na miniaturce. Do wyboru są dwa poziomy trudności i różne czasy dla każdej rundy. Obecne zakresy: zwierzęta, jedzenie, pojazdy, cyfry, litery, kształty, wyposażenie domu, oraz wyposażenie szkolne.

2 Thoughts to “Angielski dla dzieci – przydatne linki”

 1. Jagoda

  Super Simple Songs i Pinkfong znam i uwielbiam 🙂
  Ale nie umiałam znaleźć fajnej apki do nauki angielskiego dla maluchów. Dzięki za polecenie Learn English free for beginners: kids & adults 🙂 Pozdrawiam!
  j.

  1. Anna Kubczak

   Szukanie jest okropne. Tyle tego jest, że nie wiadomo, za co się zabrać. Ale jeszcze będziemy szukać. Może z czasem coś tu jeszcze dodamy. Choć szczerze powiedziawszy wolałabym znaleźć jakiś fajny kurs i mieć wszystko gotowe…
   Zobaczymy 😉

Leave a Comment