A – nauka pisania literek i szlaczki dla dzieci

Zaczynamy od A? Naukę pisania można zacząć od dowolnej literki, choć sama mogę polecić kolejność wskazaną w metodzie symultaniczno-sekwencyjnej. Na prawdę daje radę. Można również zacząć od literek wchodzących w skład imienia dziecka. Albo na chybił-trafił… tak trochę żartuję.

Ostatecznie, i tak na literkę A będziecie musieli trafić. Pomocą w nauce pisania litery a może być karta pracy, którą tutaj zamieszczam. Nieco mniej typowe podejście, łączące rysowanie szlaczków literopodobnych z rozpoczęciem pisania literki. I małą kolorowanką przedstawiającą aligatora.

Literki dla dzieci do druku – nauka pisania

Nauka pisania dla dzieci, a pisane, ćwiczenia grafomotoryczne w postaci szlaczków dla dzieci z kolorowanką
Autor: Anna Kubczak

Wydrukuj szablony do nauki pisania literek

Dlaczego właśnie tak? Przygotowanie do pisania obejmuje wiele ćwiczeń. Poczynając od ugniatania ciastoliny, poprzez kolorowanie, a kończąc na szlaczkach właśnie. Doskonale wpływają na umiejętności potrzebne do pisania. Dzięki nim nasze dzieci mogą ćwiczyć odpowiednie ułożenie pióra, sposób prowadzenia ręki, oraz obserwowania kartki. Tak! To również jest istotne. Bez szlaczków też można to wszystko osiągnąć, ale po co sobie utrudniać? Rzadko zdarzają się talenty, którym pisanie przychodzi wprost naturalnie.

Innymi słowy, zapraszam do skorzystania z pomocy dydaktycznej właśnie w postaci szlaczków przygotowujących do pisania litery A.

One Thought to “A – nauka pisania literek i szlaczki dla dzieci”

Leave a Comment